Hacıveyiszade dualarla anıldı
Konya İl Müftülüğünce Konyanın önemli hocalarından Merhum Hacıveyiszade Mustafa Kurucunun vefatının 49. yıldönümü dolayısıyla mevlid programı düzenlendi.
Cuma namazı öncesi düzenlenen programda, Merhum Hacıveyiszade Mustafa Kurucu adına Mevlid-i Şerif okundu. Okunan mevlitten sonra Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday eşliğinde dua edildi.
Özbuyday, “Konya’mızın manevi mimarlarından Merhum Hacıveyiszade Mustafa Kurucu Hocaefendi’yi vefatının 49. yıldönümünde Rahmetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi. Müftü Şükrü Özbuğday, ayrıca İsrail zulmü altında ezilen Gazzeli Müslümanlara da dua ederek, “Allah’ım Filistinli ve Gazzeli kardeşlerimize zulmedenlerin oyunlarını boşa çıkar ve onları kahr-u perişan eyle” diye dua etti.
Özbuyday, “Konya’mızın manevi mimarlarından Merhum Hacıveyiszade Mustafa Kurucu Hocaefendi’yi vefatının 49. yıldönümünde Rahmetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi. Müftü Şükrü Özbuğday, ayrıca İsrail zulmü altında ezilen Gazzeli Müslümanlara da dua ederek, “Allah’ım Filistinli ve Gazzeli kardeşlerimize zulmedenlerin oyunlarını boşa çıkar ve onları kahr-u perişan eyle” diye dua etti.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.