Beyşehirde satranç antrenörlüğü kursu açıldı
Beyşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Özdemir tarafından organize edilen kursa ilçe merkezi, köy ve kasabalarından 26 idareci ve öğretmen katılıyor
Beyşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Özdemir tarafından organize edilen kursa ilçe merkezi, köy ve kasabalarından 26 idareci ve öğretmen katılıyor. Satranç sporunun yaygınlaştırılması için antrenör yetiştirme kursunun Hüyük'te açılmasının büyük bir şans olduğunu ifade eden Özdemir, kursu başarıyla bitiren kursiyerlerin okullarında satranç egzersiz çalışmaları yaparak beyin gelişiminde önemli bir etkiye sahip olan satranç sporunu, çocuklara sevdirmek için çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Kurs, 5 gün sürecek.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.