Amacımız erdemli sporcu yetiştirmek
Yaz spor okullarında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor
Yaz spor okullarında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 5-16 Yaş aralığındaki çocukların yararlandığı yaz spor okullarında basketbol, voleybol, tekvando, karate, judo, masa tenisi, tenis, atletizm, yüzme, badminton branşlarında hizmet veriliyor. Yaz spor okullarında basketbol branşı yoğun ilgi gören spor dalları arasında yer alıyor. Basketbol branşı sorumlu antrenörü Lütfiye Taşpınar basketbol branşına yoğun bir katılım olduğunu ifade etti. Taşpınar, “Bu yıl basketbol branşına yaklaşık olarak 250 kişilik bir katılım oldu. Çalışmalarımız haftanın 6 günü sabah 2 öğleden sonra ise 1 seans olmak üzere günlük 3 seansla gerçekleşiyor. Bu seanslar 1 saat 15 dakika sürüyor. Antrenör arkadaşlarımız Murat Erkek, İhsan Önal ve Caner Dağlı ile birlikte sporcu kardeşlerimize basketbolu öğretmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalar sonunda yetenekli gördüğümüz sporcuları kulüplere yönlendiriyoruz” diye konuştu. Lütfiye Taşpınar, “ Yaz spor okullarının amacı çocuklarımıza ve gençlerimize sporu sevdirmek, alkol, sigara, uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklardan korumak. Ruh ve bedenen sağlıklı, vatanını ve milletini seven, hoşgörülü, arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi, güzeli takdir edebilen, saygılı, kurallara riayet eden, erdemli elit sporcuları yetiştirmek, sporu daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak, Türk sporuna ve spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamaktır” dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.