8. Anamas makam tırmanışı yapıldı
Kurucuovalılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl 8. si organize edilen geleneksel Anamas Makam tırmanışı yoğun katılımla gerçekleşti
Kurucuovalılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl 8. si organize edilen geleneksel Anamas Makam tırmanışı yoğun katılımla gerçekleşti. Kurucuova’dan saat 8’de başlayan yolculuk yine nostalji niteliği kazanan Kamyon kasasında Muslu denilen ve zirveye çıkışın başlangıç noktası olarak bilinen bölgeye intikal ile başladı. Yaşları 7 ile 57 arasında değişen yaklaşık 30 kişilik grup deniz seviyesinden 2300 metre yukarıya tırmanışa geçti. 3 saat süren tırmanış dünyaca ünlü Anamas Dağında, büyük efsanelere konu olmuş Karagöl’de noktalandı. Makam tırmanışı hakkında bilgi veren Kurucuovalılar Derneği Başkanı Mesut Can, bu yıl düzenledikleri tırmanışın yorucu ama zevkli geçtiğini belirterek şöyle konuştu; “En küçüğü 7, en büyüğü 57 yaşında olan 30 kişilik bir ekiple yola çıktık. Görüldüğü gibi her yaş grubundan onlarca doğasever bizimle burada oldu.”
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.