U15 ve U17 liginde Play-Off heyecanı
Futbol Amatör Küme U15 ve U17 Liginde gruplar hafta sonu oynanan maçlarla tamamlandı.
Gruplarında ilk ikiye giren takımlar ilerleyen tarihlerde tek devreli lig usulüne göre Play-Off maçları oynayacaklar. Play-Off maçları sonunda ilk ikiye giren takımlar Türkiye Şampiyonasında Konya’yı temsil etme hakkını elde edecek. U 17 Ligi A grubunu Demirspor 34 puanla lider tamamladı. Bu grupta 14 maç oynayan lacivert-mavili ekip yenilgi yüzü görmedi. 10 maçı kazanan Demirspor 4 karşılaşmada ise sahadan beraberlikle ayrıldı. Lacivert-mavili ekip Play-Offlarda mücadele etme hakkı elde etti. Tümosanspor ise Play-Off hakkını elde eden grubun ikinci takımı oldu. Mavi-beyazlı ekip 14 maçta 8 galibiyet 4 beraberlik 2 yenilgi alarak 28 puan topladı. Grupta ikinci sırayı alan Tümosanspor A grubunda Play-Off oynamayı hak eden ikinci takım oldu. B Grubunda ise sadece bir beraberlik alan ve yenilgi yüzü görmeyen Torku Şekerspor lider olarak Play-off oynamaya hak kazandı. Bu grubun ikincisi ise 2 yenilgi 1 beraberlik alan Araplarspor oldu. C grubunda ise Konyaspor 11 maçta 10 galibiyet 1 beraberlik alarak grubunu lider tamamladı ve 11 maçta 19puan toplayan Selçuklu Belediyespor ile Play-Offlara katılma hakkı elde etti. Demirspor, Tümosanspor, Torku Şekerspor, Araplarspor, Konyaspor ve Selçuklu Belediyespor Futbol İl temsilciliği tarafından belirlenecek bir tarihte tek devreli lig usulüne göre Play-Off maçları oynayacaklar. Bu karşılaşmaları ilk iki sırada bitiren takım Türkiye Şampiyonasında Konya’yı temsil edecek.
U15 LİGİNDE 4 TAKIM PLAY-OFF OYNAYACAK
Futbol Amatör Küme iki grupta oynanan U15 liginde 4 takım Play-Off oynama şansı elde etti.s bu takımlar tek devreli lig usulüne göre oynanacak Play-Off maçlarında ilk ikiye kalma mücadelesi verecek. Bu başarıyı gösteren iki takım Türkiye Şampiyonasında Konya’yı temsil edecek. A grubunda 32 puanla lider olan Telekomspor ile 31 puanlı Çatalhöyük Çumra Belediyespor Play-Off maçları oynama hakkını elde eden takımlar oldu. B grubunda ise Yenilgisiz Konya Torku Şekerspor ve tek yenilgili, 34 puanlı Konyaspor Play-Off oynama hakkını elde eden diğer iki takım oldu. Telekomspor, Çatalhöyük Çumra Belediyespor, Konya Torku Şekerspor ve Konyaspor ilk ikiye girmek için mücadele edecek.
U15 LİGİNDE 4 TAKIM PLAY-OFF OYNAYACAK
Futbol Amatör Küme iki grupta oynanan U15 liginde 4 takım Play-Off oynama şansı elde etti.s bu takımlar tek devreli lig usulüne göre oynanacak Play-Off maçlarında ilk ikiye kalma mücadelesi verecek. Bu başarıyı gösteren iki takım Türkiye Şampiyonasında Konya’yı temsil edecek. A grubunda 32 puanla lider olan Telekomspor ile 31 puanlı Çatalhöyük Çumra Belediyespor Play-Off maçları oynama hakkını elde eden takımlar oldu. B grubunda ise Yenilgisiz Konya Torku Şekerspor ve tek yenilgili, 34 puanlı Konyaspor Play-Off oynama hakkını elde eden diğer iki takım oldu. Telekomspor, Çatalhöyük Çumra Belediyespor, Konya Torku Şekerspor ve Konyaspor ilk ikiye girmek için mücadele edecek.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.