Seydişehir’e Türkiye şampiyonası hazırlığı
2017 Konya MuayThai İl Şampiyonası ve Türkiye Şampiyonası elemelerine 18 sporcuyla katılan Seydişehir Belediye Spor MuayThai takımı 11 altın, 5 gümüş , 1 bronz madalya kazanarak takım halinde birinci oldu.
2017 Konya MuayThai İl Şampiyonası ve Türkiye Şampiyonası elemelerine 18 sporcuyla katılan Seydişehir Belediye Spor MuayThai takımı 11 altın, 5 gümüş , 1 bronz madalya kazanarak takım halinde birinci oldu. Bu başarısıyla 16 sporcu da Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Seydişehir Belediyespor takımı antrenörü Ahmet Dönmez :” Yaklaşık üç yıldır Seydişehir Belediyesi bünyesinde yüzlerce Seydişehirli gence kapılarını açan, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştıran, onlara özgüven kazandırıp, sağlıklı bireyler olmasına katkı sağlayan MuayThai sporuna ve kulübümüze ilgi çok büyük. Yetenekli gençlerin katılımıyla da başarılar gelmeye başladı.” diye konuştu
MuayThai Baş antrenörü Serkan Yıldız ise “Muay Thai sporu artık olimpiyatlarda yer bulacak ve aynı zamanda okul sporları arasında da yerini almıştır.Bu bilinçle çalışan, mücadele eden sporcularımız disiplinli, özverili çalışmayla neler yapılabileceklerini ispatladılar. Maçlardaki teknik, kondisyon ve inanç düzeyimiz gösterdi ki bu sporcularımızınSeydişehir’imize Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları hatta olimpiyat dereceleri getirmeleri yakındır. Maddi manevi katkılarıyla hep yanımızda olan başta Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tutal’a İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tahir Kibar’ a, ilçe spor müdürümüz Soner Balcı’ ya Kulüp Başkanımız Celal Bican’a ve sporcu ailelerine çok teşekkür ediyor daha nice başarıları birlikte kutlamayı temenni ediyorum. “dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.