Sarayönü Belediye derbileri kazandı
Bölgesel Amatör Ligde 7.sezonunu geçiren Sarayönü Belediyespor bu sezon Akşehirspor’u 2 maçta da yenerek derbilere damga vurdu. Yeşil-siyahlı ekip aldığı galibiyetle puanını 22 yaptı
Bölgesel Amatör Lig 7. Grupta mücadele eden Sarayönü Belediyespor bu sezon 2 derbi karşılaşması oynadı. 7 sezondur Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden yeşil-siyahlı ekip bir başka Konya temsilcisi Akşehirspor’u iki maçta da yenerek bu sezon ki derbileri boş geçmedi. Sarayönü Belediyespor Akşehirspor karşısında aldığı galibiyetle puanını 22 yaparak haftayı 6.sırada tamamladı.
EN İSTİKRARLISI SARAYÖNÜ
Yıllardır 3.Lig takımının eksikliğini gideren Konya'da Bölgesel Amatör Lig takımları Bölgesel Amatör Lig'de bir türlü başarıya ulaşamadı. Konya'nın 3.Lig hasretine son veremeyen takımlar hüsrana uğrayarak ya küme düştü ya da statü gereği Süper Amatör ikincisi olan takımlarla Play-Out oynadı. Bölgesel Amatör Lig'de 7.sezonunu geçiren Sarayönü Belediyespor, Bölgesel Amatör Lig'de Konya'yı temsil eden takımlar arasında en istikrarlı olan takım. Sarayönü Belediyespor 2 kez Spor Toto 3.Lig'in kapısından dönerken, 1 kez ise statü gereği Konya Süper Amatör ikincisi ile Play-Out oynadı.
EN FAZLA KÜMEDE KALAN TAKIM
Bölgesel Amatör Lig'de daha önce 8 farklı takım Konya'yı temsil etti. Sarayönü Belediyespor Ligde 7 sezonunu geçirirken Akşehirspor ise 3.sezonunu geçiriyor. Bölgesel Amatör Ligde Konya’yı temsil eden takımlar şu şekilde: Konya Gençlerbirliği, Selçuklu Belediyespor, Beyşehir Belediyespor, Sarayönü Belediyespor, Akşehirspor, Çatalhüyük Çumra Belediyespor, Karapınar Belediyespor, Konya Ereğlispor. Sarayönü Belediyespor 6 sezon, Çatalhüyük Çumra Belediyespor ve Selçuklu Belediyespor 3 sezon, Akşehirspor 2 sezon, Beyşehir Belediyespor ve Konya Gençlerbirliği, Konya Ereğlispor, Karapınar Belediyespor 1 sezon Konya'yı temsil etti.
HAFTA SONU ZORLU MAÇLAR
Bölgesel Amatör Lig 7 Grupta mücadele eden Konya ekipleri Sarayönü Belediyespor ve Akşehirspor hafta sonu zorlu müsabakalara çıkacak. Sarayönü Belediyespor evinde Hisar Belediyespor’u konuk ederken, Akşehirspor ise deplasmanda aynı puana sahip olduğu Sandıklıspor ile karşılaşacak. Maçların programı şu şekilde: Cumartesi 14:00 Dumlupınar Üniversitesi Spor - Serik Belediyespor
Pazar 14:00 Sandıklıspor - Akşehir Spor, 14:00 Konyaaltı Belediye Spor - Kepez Belediyespor, 14:00 Sarayönü Belediyespor - Hisar Belediye Spor, 14:00 Bucak Belediye Oğuzhanspor-Akıncılar, 14:00 TKİ Tavşanlı Linyitspor - Isparta Davraz Spor
HAKAN ARMUTÇU merhabahaber.com
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.