Sağlık eğitimi kursu İstanbul’da sona erdi
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Sağlık Kurulu ile Dopingle Mücadele Kurulu tarafından, kulüplerin sağlık personellerine yönelik olarak düzenlenen Bilgi Yenileme Kursu İstanbul’da sona erdi.
Pendik Green Park Otel’de iki gün süren sağlık eğitim programında, TFF’nin Sağlık Ekiplerinin Yapılanmaları ve İşleyişleri Talimatı gereğince kulüplerde çalışan veya çalışacak doktor, fizyoterapist ve masörler yer alırken, 700’ün üzerinde katılımcı konularıyla ilgili olarak bir dizi seminerlere katıldılar. İlk günü Dopingle Mücadele Kurulu tarafından gerçekleştirilen kursun ikinci günü ise Sağlık Kurulu tarafından organize edilirken, “Sporda Kafa Travması”, “Futbolcularda Kasık Ağrısı”, “Futbolcularda Bel Ağrısı”, “Sporcu Beslenmesi” ve “Maç Sonrası Lenf” konuları ele alındı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.