Saadetli gençlerden örnek bağış
Saadet Partisi (SP) İl Gençlik Kolları, Selçuklu, Meram ve Karatay İlçe Gençlik Kolları’yla birlikte yaptığı organizasyon ile Kızılay’a kan bağışında bulundu.
Yapılan bu etkinliğin 14 Şubat Sevgililer Günü ile alakası olmadığına da dikkat çeken Yasin Oruç, “Etkinliğimizin Sevgililer Günü ile bir ilgisi yoktur. Partimiz her türlü düşünceye açıktır. Yaptığımız faaliyet bugüne yönelik değildir. Ancak, bazı ulusal medya grupları ekonomik krizi bahane ederek Kurban Bayramı üzerinden çeşitli fikirler üretmişlerdi. Ekonomik kriz ortamında kurbanlık kesmek yerine o para ile fakir fukaraya yardım edilsin demişlerdi. Bugün ise birçok insan şuursuzca alışveriş yapıyor. Kurban Bayramı’nı eleştirirken, Sevgililer Günü’nde alışveriş çılgınlığı yapanlara bir şey diyemiyoruz” ifadelerini kullandı.
Yapılan açıklamanın ardından Saadet Partisi İl Gençlik Kolları üyesi gençler, Kızılay Kan Merkezi’nde kan bağışında bulundu.
RASİM ATALAY
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.