Saadet Partisinden haç görünümlü figüre tepki
Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı yayınladığı yazılı açıklamada 23 Nisan çocuk şenlikleri kapsamında Mevlana Müzesinin kubbesindeki haç görünümlü figür hakkında açıklama yaptı
Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı yayınladığı yazılı açıklamada 23 Nisan çocuk şenlikleri kapsamında Mevlana Müzesi’nin kubbesindeki haç görünümlü figür hakkında açıklama yaptı. “AB Bakanlığının bulunduğu bir Türkiye’de Mevlana’nın kubbesinde ki haç, Batı hayranlığının uygulamaları son hızıyla devam ediyor. Kendisini maneviyatçı olarak tanımlayan AKP hükümeti AB kapılarında beklerken çocuklarımıza da Haç Kültürü ile devam ediyor” denilen açıklama’da şu ifadeler kullanıldı: “Dünya Çocuklarını 23 Nisan şenliklerini adı altında kucaklamaya çalışan hükümet sonunda Mevlana’nın Kubbesine Haç işaretini yerleştirmeyi başardı ve Konya sokaklarında ki billboardlarda iftiharla yayınlandı. Bu zihniyeti ve uygulamalarını protesto ediyoruz. Batı hayranlığınızda, gafletinizde yerle bir olsun. Yerin üstündekilerden utanmıyorsunuz yerin altındakilerden bari utanın. Konya’da ki yerel idarecilerinde utanmadığını anladık artık.”
HABER MERKEZİ
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.