Poomse Tekvando Şampiyonası başladı
Türkiye Poomse Tekvando Şampiyonası Amasya'da başladı
Türkiye Tekvando Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Erçin, Hamit Kaplan Spor Salonu'nda gerçekleşen şampiyonada yaptığı açıklama, tekvandonun futboldan sonra en çok lisanslı sporcuya sahip spor dalı olduğunu söyledi. ''Türkiye Poomse Tekvando Şampiyonası'nı bu yıl Şehzadeler Şehri Amasya'da yapıyoruz'' diyen Erçin, şunları kaydetti: ''Bu şampiyonayla, Aralık ayının başında Kolombiya'da yapılacak olan, Dünya Poomse Tekvando Şampiyonası'na katılacak sporcuların elemelerini de yapıyoruz. Federasyonumuz, en az maliyetle en çok organizasyon yapan federasyondur. Tekvando son yıllarda hak ettiği değeri görmeye başlamıştır. Son yapılan Londra Olimpiyatları'nda tekvando sporu Türkiye'nin gururu olmuştur, 3 sporcuyla katıldığımız olimpiyatlarda 1 altın ve 1 gümüş madalya kazandık. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.'' Yarın sona erecek şampiyonaya yaklaşık 600 sporcu ve idareci katılıyor.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.