Muhteşemgeri dönüş
Anadolu Selçukspor 2-0 geriye düştüğü mücadelede Fatih Karagümrük'ü 3-2 mağlup etmeyi başardı. Yeşil-beyazlılara 3 puanı getiren golleri Oğuz Gürbulak, Eren Açıkgöz ve Ali Dere kaydetti
Spor Toto 2.Lig Beyaz Grup'un 28.hafta maçında Anadolu Selçukspor, Konya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Stadyumu'nda ağırladığı Fatih Karagümrük'ü 2-0 geriye düştüğü karşılaşmada 3-2 mağlup etti. Anadolu Selçukspor'a 3 puanı getiren golleri Oğuz Gürbulak, Eren Açıkgöz ve Ali Dere attı. Yeşil-beyazlılar bu sonuçla puanını 38'ye yükselterek 8.sıraya yükseldi.
MAÇTAN DAKİKALAR
Maçın ikinci dakikasında gelişen Fatih Karagümrük atağında çalımlarla ceza sahası içine giren Eren Taşkın topu filelerle buluşturdu
Maçın 7 dakikasında gelişen Fatih Karagümrük atağında Kemal Cingirt sağ taraftan ceza yayına ortaladı, ceza yayında topla buluşan Muhammed Akarslan güzel bir vuruşla topu uzak köşeye gönderdi ve skoru 2-0 yaptı
Maçın 28'inci dakikasında Anadolu Selçukspor Abdülkadir Kuzey'in ceza sahası çizgisinin üzerinde düşürülmesi ile serbest vuruş kazandı. Topun başına geçen Aykut'un güzel şutunu kaleci Veysel aynı güzellikte kurtardı.
Maçın 30.dakikasında Anadolu Selçukluspor sağ taraftan korner kullandı. Oluşan karambolde topa dokunan Oğuz'un şutunda defans topu çıkardı ancak yan hakem top içeriden çıkartıldığı gerekçesiyle golü verdi.Anadolu Selçukspor skoru 2-1'e getirdi.
İKİNCİ YARI
Maçını 65.dakikasında gelişen Anadolu Selçukspor atağında sağ kanattan Serdar Kurtuluş son çizgiye indi. Ceza sahasına çıkarttığı top Ali Dere'yi geçti. Gökhan'ın vuruşunda top üstten auta gitti.
Maçın 70.dakikasında gelişen Anadolu Selçukspor atağında Fatih Karagümrük oyuncusu Hüseyin Öztürk'ün topu eliyle kestiğine kanaat getiren hakem penaltı noktasını gösterdi
Maçın 71. dakikasında topun başına geçen Eren Açıkgöz kaleciyi ve topu ayrı ayrı yerlere göndererek durumu 2-2 ye getirdi
Maçın 83.dakikasında gelişen Anadolu selçukspor atağında ceza yayı üzerinde topla buluşan Süleyman Türkeş kaleci ile karşı karşıya kaldı, vuruşunu yaptı. Kaleciden dönen top tekrar önünde kaldı vuruşunu yaptı gol oldu ancak yan hakemin uyarısıyla hakem Süleyman'ın topu elle kontrol ettiğini söyleyerek golü geçersiz saydı
Maçın 87.dakikasında Anadolu Selçukspor Serdar Kurtuluş ile taç kullandı. Kullanılan tacı Ali Dere hareketlerle kaleci ile karşı karşıya kaldı sağ çaprazdan vuruşunu yaptı uzak köşeden topu filelerle buluşturarak skoru 3-2'ye getirdi.
Stad: Atatürk
Hakemler: Levent Balcı, Gökhan Özkan, Ersin İşsever
Anadolu Selçukspor: Emre Selen, Özkan Taştemur, Ahmet Önay, Serkan Kurtuluş, Berat Çetinkaya, Gökhan Öztürk (dk.89 Volkan Koçaloğlu), Maksut Taşkıran (dk.66 Süleyman Türkeş), Oğuz Gürbulak, Ali Dere, Ali Kuleli, Abdulkadir Kuzey (dk.60 Eren Açıkgöz)
Fatih Karagümrük: Veysel Sapan, Hüseyin Öztürk, Erdinç Çepoğlu, Kemal Cingirt, Mert Somay, Muhammed Akarslan, Eren Taşkın, Ercüment Eray Ataklı (dk.89 Yavuzhan Keleşoğlu), Ömercan Öndaş, Denis Taşkesen (dk.83 Feyyaz Aydil), Erkut Şentürk (dk.55 Ufuk Akyol)
Goller: dk.30 Oğuz Gürbulak, dk.71 Eren Açıkgöz, dk.87 Ali Dere (Anadolu Selçukspor), dk.1 Eren Taşkın, dk.7 Muhammed Akarslan (Fatih Karagümrük)
Sarı Kartlar: Denis Taşkesen, Eren Taşkın (Fatih Karagümrük)
FERHAT TÜRKOĞLU
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.