Konyaspor'un makus talihi değişmedi
PTT 1. Lig'in 12. hafta maçında Torku Konyaspor sahasında Kayseri Erciyesspor'a 2-0 mağlup oldu.
PTT 1. Lig’in 12. hafta mücadelesinde sahasında Kayseri Erciyesspor’u konuk eden Torku Konyaspor, rakibine 2-0 mağlup olarak kötü gidişini sürdürdü. Taraftarlar Hüsnü Özkara'yı istifaya davet etti
PTT 1. Lig'de sezona şampiyonluk umutları ile başlayan, ancak başarısız sonuçlarla hedefinden uzaklaşan Konyaspor, ligin 12. hafta maçında Kayseri Erciyesspor'a kendi saha ve seyircisi önünde 2-0 yenilmekten kurtulamadı. Karşılaşmaya iyi başlayan, ilk dakikalarda pozisyonlar da bulan yeşil-beyazlılar bunlardan yararlanamayınca, Erciyesspor ilk defa geldiği Konyaspor kalesinde golü buldu. Konuk takım 14. dakikada Gohou ile 1-0 öne geçti. Aynı oyuncu maçın 90. dakikasında skoru belirleyen golü attı ve karşılaşma konuk takımın 2-0 üstünlüğünde sona erdi. Çok az sayıda seyircinin izlediği karşılaşmanın sonlarına doğru taraftarlar teknik direktör Hüsnü Özkara'yı istifaya davet etti. Konyaspor bu yenilgiyle 14 puanda kalırken, konuk takım Kayseri Erciyespor ise kazandığı bu galibiyitle puanını 24'e yükselterek liderliğini de sürdürmüş oldu.
MAÇTAN DAKİKLAR
Karşılaşmaya Torku Konyaspor başladı. Mücadelenin ilk pozisyonunu da temsilcimiz buldu. 1.dakikada Ömer Ali’nin ceza sahası dışından sert vuruşunda kaleci üzerine gelen topu kornere çeldi. 14. dakikada rakip takımın sol kanattan geliştirdiği atakta ceza sahası içinde topla buluşan Gohou düzgün bir vuruşla meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu. 0-1. Beklenmedik bir anda kalesinde golü gören Torku Konyaspor bu golün şaşkınlığını üzerinden atarak rakip kaleye gitmeye başladı. 21. dakikada Torku Konyaspor’da Erdal’ın ara pasına hareketlenen Sinan'ın ceza sahasının solundan kale önüne gönderdiği top kaleye paralel gitti. 41. dakikada hızlı gelişen ev sahibi takımın atağında Şenol, takım arkadaşı Erdal ile paslaşarak ceza sahasına girdi. Şenol’un sol çaprazdan vuruşu az farkla auta gitti. Karşılaşmanın ilk yarısı konuk takımın 1-0 üstünlüğünde sona erdi.
İKİNCİ YARI
İkinci yarıya konuk takım başladı. İlk yarıda daha derli toplu görünen Torku Konyaspor bu yarıya tutuk başladı. Konuk takımın ataklarını savuşturan temsilcimiz rakip kalede gol aramaya başladı. 70.dakikada organize gelişen Torku Konyaspor atağında ceza sahası içine giren Sinan, topu müsait pozisyondaki Şenol'a verdi. Şenol'un vuruşu üstten auta gitti. 80. dakikada yeşil beyazlı takımdan Erdal Kılıçarslan'ın ceza sahası dışından sert vuruşunda savunmaya çarpan top kornere çıktı. 90. dakikada hızlı gelişen Kayseri Erciyesspor atağında sağ taraftan açılan ortada arka direkte topla buluşan Gohou plase vuruşla topu ağlara gönderdi ve skoru 2-0'a taşıdı. Karşılaşmanın kalan dakikalarında sonuç değişmedi ve Konyaspor kendi saha ve seyircisi önünde Kayseri Erciyes'e teslim oldu.
Torku Konyaspor: 0 - Kayseri Erciyesspor: 2
Stat: Atatürk
Hakemler: Barış Şimşek, Ahmet Şimşek, İbrahim Bozbey
Torku Konyaspor: Kaya, Selim, Bilal Aziz, Erdal, Tolga, Recep, Sinan (Dk. 84 Ali Dere), Ali Turan, Şenol (Dk. 70 Atilla), Ömer Ali (Dk. 46 Ali Zitouni), Neca
Kayseri Erciyesspor: Behram, Hüseyin (Dk. 50 Mehmet Ozan), Fatih, Ragıp, Emrah (Dk. 78 Mehmet Ayaz), Kenan (Dk. 62 Serdar), Gohou, Alaaddin, Emre, Veysel, Sofiane Hannı
Goller: Dk. 13 ve Dk. 90 Gohou (Kayseri Erciyespor)
Sarı kartlar: Dk. 23 Bilal Aziz, Dk. 25 Recep, Dk. 36 Tolga (Torku Konyaspor) Dk. 36 Alaaddin, Dk. 90 Behram (Kayseri Erciyesspor)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.