Judocular madalya almayı hedefliyor
Judoda bayanlarda ve erkeklerde düzenlenecek Dünya Kupası’na katılacak milli takım, organizasyonlarda hem madalya kovalayacak
Judoda bayanlarda ve erkeklerde düzenlenecek Dünya Kupası’na katılacak milli takım, organizasyonlarda hem madalya kovalayacak, hem de 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na katılma yolunda puan almaya çalışacak. Judo Federasyonunun 2011 yılı faaliyet programında yer alan Büyük Bayanlar Dünya Kupası 29-30 Ocak tarihleri arasında Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da, Büyük Erkekler Dünya Kupası ise yine aynı tarihlerde Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te organize edilecek. Milli Takım, Bulgaristan’da ve Gürcistan’da yapılacak dünya kupalarında 9 bayan ve 9 erkek olmak üzere toplam 18 sporcuyla madalya için ter dökecek. Öte yandan, Gürcistan’da başarı kovalayacak Erkek Milli Takımı’nın başında, geçtiğimiz ay göreve başlayan Judo Milli Takımlar Genel Koordinatörü Hollandalı Willem Visser’in yer alacağı açıklandı. Sofya ile Tiflis’te mücadele edecek bayan ve erkek milli takımların kadrosunda şu sporcular bulunuyor: Bayanlar: Sümeyye Akkuş, Ayşe Saadet Arca, Aynur Samat, Nazlıcan Özerler, Selda Karadağ, Büşra Katipoğlu, Şeyda Bayram, Nazmiye Yılmaz, Gülşah Kocatürk. Erkekler: İskender Özkanoğlu, Mehmet Durmaz, Halil İbrahim Uzun, Hasan Vanlıoğlu, Ömer Yaman, Hasan Yılmaz, Ahmet Sarı, Burhan Koçan, Ali Şahin Bilgiç.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.