Judo şampiyonasından Konya’ya 3 madalya
Türkiye Judo Federasyonu faaliyet takviminde yer alan Gençler Judo Türkiye Şampiyonası 10-12 Şubat 2017 tarihleri arasında Rize’de yapıldı
61 ilden 266 kadın, 406’sı erkek 672 sporcunun katıldığı şampiyonada Konyalı sporcular, 1 gümüş, 2 bronz madalya kazandı. Bayanlar 78 kg’da Kübra Aydoğdu (Konya TOHM) üçüncü, Erkekler 73 kg’da Hasan Büyükeser (Selçuklu Belediyesi) üçüncü, 81 kg’da Ahmet Çiftçi (Konya TOHM) ikinci olarak derece yapan sporcular oldu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.