Haltercilere kamp eğitim merkezi
Halter Federasyonu, Karabük’ün Ovacık ilçesinde yer alan sporcu kamp ve eğitim merkezini 10 yıllığına kiraladı.
Federasyon yetkililerinden alınan bilgilere göre, daha önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan tesis için resmi sözleşme imzalandı. Geçen yıl Temmuz ayından bu yana Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) ile yapılan görüşmeler sonrasında tesis 10 yıllığına Halter Federasyonuna verildi. Şehrin dışında ve orman kenarında bulunan merkezde, büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler olmak üzere tüm milli takımlar kamp yapabilecek. Yılın 10 ayında merkezde kamp ve eğitim çalışmaları verilecek. Kalan 2 aylık bölümde ise merkez başka federasyonların kullanımına sunulacak ve Halter Federasyonuna maddi katkı sağlanacak. Karabük il merkezine 35 kilometre uzaklıktaki 55 yataklı tesiste antrenman salonu, sağlık odası ve saunanın yanı sıra oyun, toplantı ve sinema salonları yer alıyor. Tesiste ayrıca, futbol ve basketbol sahaları da bulunuyor. Söz konusu sahalar il müdürlüğüne bırakılırken, tüm giderleri de bu kurumca karşılayacak. Tesisin 6 personeli ise sözleşmeli olarak federasyon emrinde çalışmalarını sürdürecek.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.