Ereğli moralsiz döndü
Ereğli Belediyespor, ligin 8. haftasında Galatasaray Daikin ile deplasmanda karşı karşıya geldi.
Ereğli Belediyespor, ligin 8. haftasında Galatasaray Daikin ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Orta sıralarından kurtulmanın hesaplarını yapan yeşil-beyazlılar zirve mücadelesi veren Galatasaray Daikin'e 3-0 mağlup oldu
Acıbadem Bayanlar Voleybol Ligi'nde mücadele eden yeşil-beyazlı temsilcimiz Ereğli Belediyespor, ligin 8. haftasında Galatasaray Daikin ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Ligin orta sıralarından kurtulmanın hesaplarını yapan yeşil-beyazlılar zirve mücadelesi veren Galatasaray Daikin'e 3-0 mağlup oldu. Lig'de ve kupada iyi sonuçlar alarak moral bulan ve zorlu karşılaşmaya kazanmak için çıkan yeşil-beyazlılar, İstanbul deplasmanında çıkışına ara vermiş oldu.
Burhan Felek Spor Salonu'nda oynanan ve toplam 74 dakika süren karşılaşmaya ev sahibi ekip Galatasaray Daikin iyi başladı. Selime ve Calderon ile arka arkaya sayılar bulan Galatasaray'a temsilcimiz Bahar ve Cemre ile cevap verdi. Çekişmeli geçin ilk seti Galatasaray 25-22 kazandı ve 1-0 öne geçti. İkinci sete moralsiz çıkan yeşil-beyazlılar, bu sette daha tutuk bir görüntü ortaya koydu ve seti 25-20 kaybederek 2-0 geriye düştü. Maçın son setinde ise ev sahibi ekip Galatasaray'ın bariz üstünlüğü vardı. Galatasaray seti 25-13 alarak maçı da 3-0 kazanmasını bildi. Erol Akbulut ile Tayfun Şener'in yönettiği maçta yeşil-beyazlılar, Zülfiye, Bahar, Aslı, Cemre, Cophagen, Gözde, Ayça, Sibel, Derya ve Deniz ile mücadele etti. Galatasaray Daikin ise Neriman, Sinem, Selime, Calderon, Özgenur, Lo Bianco, Necla, Gioli ve Gamze ile oynadı.
Acıbadem Voleybol Ligleri'nde bayanlarda 5, erkeklerde 1 maç yapıldı. Alınan sonuçlar şöyle: Bayanlar Bursa Büyükşehir Belediyesi-Bakırköy Belediyesi Yeşilyurt: 3-2 (25-17, 21-25, 23-25, 25-22, 15-13) İBA Kimya TED Kolejliler-İlbank 0-3 (25-27, 20-25, 25-27) Galatasaray Daikin-Ereğli Belediyesi 3-0 (25-22, 25-20, 25-13) Sarıyer Belediyesi-Fenerbahçe 0-3 (15-25, 7-25, 19-25) Eczacıbaşı Vitra-Vakıfbank 1-3 (17-25, 21-25, 25-22, 19-25) Erkekler Çankaya Belediyesi ANKA-Gümüşhane Torul Gençlik 1-3 (17-25, 24-26, 25-21, 22-25).
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.