Dürdane Altunel milli takımda
Tekvando Federasyonu’nun 2011 yılı faaliyet programında bulunan büyükler milli takım seçmeleri 13-14 Şubat tarihlerinde Alanya’da yapıldı
Seçmelerde mücadele eden Konyalı sporcu Dürdane Altunel 63 kg’da 1. olarak milli formayı büyükler kategorisinde de giymeye hak kazandı. Genç milli takımda da başarı ile forma giyen Dürdane’nin bu başarı Konya spor kamuoyunu gururlandırdı. Konuyla ilgili olarak konuşan Tekvando İl Temsilcisi Hakkı Mermer, genç sporcunun aldığı başarının kendilerini gururlandırdığını ve genç milli takıma birkaç oyunucunun girmesini beklediklerini ifade etti. Mermer, “ Tekvando sporunda Konya olarak başarılı olduğumuzu düşünüyorum bu başarılırımız devam ettirmek istiyoruz. Bu başarıda en büyük pay sahiplerinden birisi de federasyon başkanımız sayın Metin Şahin’dir Türkiye tekvandosu onun başkanlığında büyük başarılara imza atmıştır. Kendisine teşekkür ediyoruz. Dürdane kızımızın aldığı başarı da bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir. 15-20 Şubat tarihlerinde Alanya’da yapılacak Gençler Türkiye Şampiyonasında 2-3 sporcumuzun da başarılı sonuçlara imza atarak milli formayı giyeceklerini düşünüyorum. Hedefimiz olimpiyatlarda başarılı olmak ” diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.