Çin'de Konya Torku Şeker rüzgarı
Tai Gölü Turunda Konya Torku Şekerspor bisiklet takımının aldığı başarılı sonuçlar Türkiyeyi gururlandırdı.
Türkiye'nin ilk Continental Bisiklet takımı olan Konya Torku Şekerspor Bisiklet Takımı, sezonun uluslararası programında bulunan ve UCI 2.1 klasmanında yer alan Tai Gölü Turu’nda (Tour of Taihu Lake) Türkiye için yarışıyor...
Tai Gölü Turu'nun Zhangjiagang - Shuangshan arasında koşulan 129 kilometrelik 2. etabında Konya Torku Şekerspor takımının sprinteri Yuriy Metlushenko takım arkadaşlarının desteği ile 2. oldu. Tai Gölü Turu'nun "Nishimura - Nishimura" arasındaki 155,2 kilometrelik 4. etabında ise Konya Torku Şekerspor'un takım sprinteri Yuriy Metlushenko kaçış grubunda yer aldığı yarışı 1. olarak tamamladı.
Konya’da ilk bisiklet yarışları 1923 yılında İdman Cemiyetleri İttifakı'nın kuruluşu ile başladı. Şehrin topografik yapısının elverişliliği, bisiklet sporunun gelişmesine katkı sağladı. Türkiye’de bu güne kadar milli formayı giyen bisikletçilerin yüzde yetmiş beşini Konyalı sporcular oluşturdu. Konya’da bisiklet sporunun gelişimi için önemli katkılarda bulunan Konya Şeker, 1955 yılında Şekerspor Bisiklet Takımı’nı kurarak bugüne kadar bine yakın sporcunun yetişmesini sağlarken, 2011 yılında bir ilki gerçekleştirdi ve bisiklet takımı Türkiye’nin ilk profesyonel bisiklet takımı oldu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.