Akşehir devam dedi
Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçında Akşehirspor ile Süper Grup 2.’si Selçukspor karşılaştı. Normal süresi 1-1 biten karşılaşmayı uzatma dakikalarında Akşehirspor maçı 3-1 kazanarak Bölgesel Amatör Ligde yoluna devam etti
Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçında, Akşehirspor, Selçukspor'u 3-1 mağlup etti. Kırmızı –beyazlı ekip geçtiğimiz sezonda olduğu gibi bu sezonda da Play-Out maçında Selçukspor’u yenmeyi başardı.
Karşılaşma orta saha mücadelesi şeklinde geçerken karşılıklı cılız taklar sonuçsuz kaldı. Mücadelenin ilk yarısı 0-0 berabere bitti. Karşılaşmanın 2.yarısında iki ekipte gol bulmak için daha açık oynamy başladı. bu dakikalarda maçtaki ilk gol geldi. Akşehirspor 77.dakikada Burak Çınar'ın attığı golle 1-0 öne geçti. Bu dakikada Selçukspor ceza sahası içerisinde oluşan karambolde Burak topa kafayla dokunarak takımını 1-0 öne geçti. Karşılaşmanın son dakikalarında maçı uzatmaya götürmek için tüm şartları zorlayan Selçukspor Maçın 85. Dakikasında Mustafa Yıldırım ile aradığı golü buldu ve maçı uzatmaya götürdü. Mücadelenin 90 dakikası 1-1 berabere bitince karşılaşma uzatmaya gittiuzatma dakikalarında 2 gol bulan Akşehirspor maçı 3-1 kazandı. Akşehirspor, 108.dakikada kazanılan penaltı atışında Ali Kireş'in golüyle skoru 2-1’e getirdi. Ali Kireş maçın son dakikasında bir gol daha bularak skoru belirledi 3-1
120 dakika süren zorlu mücadeleyi Akşehirspor 3-1 kazanarak Bölgesel Amatör Lig'de kaldı. Kırmızı-beyazlı oyuncular maçtan sonra büyük bir sevinç yaşadı. Oyuncular galibiyet sevincini taraftarla beraber kutladı. Akşehirspor geçtiğimiz sezon da yine Selçukspor'u yenerek ligde kalmıştı.
Bu sonucun ardından Konya'yı önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Lig'de Sarayönü Belediyespor, Ereğlispor ve Akşehirspor temsil edecek.
STAD: Şehit Muharrem Samur
HAKEMLER: Tunç Özdemir Mücahir Erhan Arslan,Anıl Çiftçi
AKŞEHİRSPOR : Fikret Kavak, Burak Çınar, Tolga Akyüz, Şükrü Çakırca, Mehmet Yaşav, Serkan Ak,
Rıfat Erdem, Ali Kireş ,Mustafa Yurdakul, Mehmet Aksel Karadağ, Sergen İrim
SELÇUKSPOR: Barış, Soner, Cafer, Nihat, Mustafa Melekoğlu, Halil, Mustafa Yıldırım, Yasin, Sait Berat, Hasan, Ali
GOLLER: Dk 77 Burak, 108,120 Ali Kireş(Akşehirspor) Dk 85 Mustafa Yıldırım(Selçukspor)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.