10 yıl sonra döndü şampiyon oldu
Kick-boks sporuna on yıl ara verdikten sonra tekrar ringlere dönen Ziya Ak 2. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvasında 91 kilo low kick kategorisinde şampiyon oldu. Konyalı sporcunun hedefi Dünya şampiyonasında milli formayı giymek
2. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası, Antalya'da yapıldı Kundu Turizm Merkezi'ndeki bir otelde düzenlenen ve 14 ülkeden 900 sporcunun katıldığı organizasyonda müsabakalar, low kick, full contact, kick light, light contact ve point fighting kategorilerinde
LOW KİCKDE ŞAMPİYON KONYA’DAN
Turnuvada low kick kategorisinde 91 kiloda Konya Büyükşehir Belediye adına yarışan Ziya Ak şampiyon olarak Konyaspor kamuoyunu sevindirdi. Ak 10 yıl sonra döndüğü ringlerde şampiyon olmanın sevincini ve gururunu yaşarken hedefinin Dünya şampiyonasında milli formayı giymek olduğunu söyledi. Ak: “6-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya Kundu’da düzenlenen 14 ülkenin katıldığı Uluslararası Kickboks Turnuvasında Konya Büyükşehir Belediye Spor kulübü sporcusu olarak katıldığım uluslararası müsabakada uluslararası derece aldım 91 kg Low Kick branşında 1.oldum
Müsabakada bana destek veren ve hep yanım da olan Konya il temsilcimiz Mehmet Güçlü hocama maddi ve manevi desteklerini eksik etmeyen Erdal Kaya ve Muhammed Ali Ertürk hocama antrenmanlarla beni maça hazırlayan Ahmet Gündüz hocama Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Sayın Cevdet Işbitirici beye ve maç süresince dualarını eksik etmeyen tüm talebelerime, aileme ve arkadaşlarıma teşekkür ederim “ dedi
HEDEFİM DÜNYA ŞAMPİYONASI
Ziya Ak hedefinin milli takım formasıyla Dünya Şampiyonasında mücadele etmek ve Türk Bayrağını göndere çektirmek olduğunu söyledi. Ak, “ 10 yıl ara verdiğim kick-boksa hocalarımın tavsiyesi üzerine tekrar döndüm. Geçen yıl ve bu yıl şampiyonluk yaşadım. Artık hedefim milli takım formasıyla Dünya Şampiyonasında yarışmak ve İstiklal Marşımızı okuyarak Ay-Yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmek” diye konuştu.
GÜNDÜZ: SPORCUMU TEBRİK EDERİM
Ziya Ak’ın antrenörü Ahmet Gündüz uzun bir aradan sonra tekrar ringlere dönen sporcusunun daha öncelerden Türkiye şampiyonlukları olduğunu ifade ederek, “ Ziya’nın daha öncelerden türkiye şampiyonlukları var. Sporcum uzun bir aradan sonra yeni nesile örnek olmak adına tekrar ringlere döndü ve uluslar arası bir şampiyonada 1. oldu. Milli takımlar baş antrenörü olarak öğrencim Ziya Ak’ı tebrik ediyorum ve yeni neslin bu başarıyı göz ardı etmemesini temenni ediyorum. Ziya’ya destek veren Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Sayın Cevdet Işbitirici beye de teşekkür ediyorum” diye konuştu
BURAK TAŞPINAR
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.