Yıldız tekvadocuların hedefi şampiyonluk
Selçuklu Belediyespor Yıldızlar Tekvando serisinde mücadele eden sporcular 15-16 Mart tarihlerinde Konya'da düzenlenen yıldız okullar seçmelerine katıldı.
Selçuklu Belediyespor Yıldızlar Tekvando serisinde mücadele eden sporcular 15-16 Mart tarihlerinde Konya'da düzenlenen yıldız okullar seçmelerine katıldı. Seçmelerde Selçuklu Belediyesporlu yıldız tekvandocuların 5'i birinci, 1'i ikinci olmayı başardı. 59 kg da Ayşe Sena Aytürk, 37 kg Aybüke Demirel, 51 kg da Serde Betül Şafak, 45 kg da Batuhan Şimşek, 41 kg da Batuhan Turmuş birinci oldular. 59 kg da Elif Beyza Öztürk ise ikinci oldu. Oldukça başarılı performans sergileyen yıldız sporcular Türkiye Tekvando Federasyonu'nun Mayıs ayında düzenleyeceği Yıldızlar Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Şampiyonada Konya'yı ve Selçuklu Belediyespor Kulübünü temsil edecek olan küçük sporcular, Yıldızlar Türkiye Şampiyonasından başarılı sonuçlarla dönmek istiyor. Selçuklu Belediyespor'un tecrübeli Tekvando Antrenörü Ali Armağan, "Öncelikle yıldızlar okullar seçmelerinde başarı olan tüm sporcularımızı kutluyorum. Daha önceki sezonlarda Türkiye ve Avrupa şampiyonalarında mücadele ederek birbirinden başarılı sonuçlar aldık. Kısmet olursa bu yıl ki müsabakalarda da aynı şekilde en iyi dereceleri almak ve başarı grafiğimizi yükseltmek istiyoruz. Bu konuda sporcularımıza başarılarının devamını diliyor, bize her türlü desteği sağlayan Kulüp Yönetimimize de teşekkür ediyoruz." dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.