Uzunay ve Barsbuğa milli takıma seçildiler
Eskrim Büyükler Türkiye Kupası, 15 ilden 189 sporcunun katılımı ile Mersinde devam ediyor.
Seyfi Alanya Spor Salonu’ndaki turnuvanın ilk gün müsabakalarında erkekler mücadele ederken, dün bayan karşılaşmaları yapıldı. Erkekler Epe’de yarışan Konyalı iki sporcu dereceye girdi. Konya Gençlikspor’dan Mert Uzunay birinci olurken, aynı kulüpten Yusuf Barsbuğa ise üçüncülüğü elde ederek Konya’ya madalya ile döndüler. 15 İlden 48’i bayan 189 sporcunun katıldığı müsabakaların ilk gününde dereceye giren sporcular şöyle.. söyledi. Erkekler Epe: 1. Mert Uzunay (Konya), 2. Mehmet Pala (İstanbul), 3. Yusuf Barsbuğa (Konya). Kılıç: 1. Alican Aydın (Bursa), 2. Hakan Akgün (Bursa), 3. Erdoğan Kızıldağ (Ankara). Flöre: 1. Utku Uluşahin (Ankara), 2. Tevfik Burak Babaoğlu (İstanbul), 3. Gökhan Akyalçın (İzmir). Dereceye giren sporcular, Büyükler Avrupa ve dünya şampiyonaları milli takım kampına katılacak.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.