Üniversitespor nasıl küme düştü?
BEKO Basketbol Liginde üçüncü sezonunda lige veda eden Mutlu Akü Selçuk Üniversitesinde Aliağa maçının kaybedilmesi sonun başlangıcını getirdi.
Son 5 haftada küme düşme tehlikesi yaşamasına rağmen Aliağa karşısında bir galibiyetle ligde kalabilecek sarı-mavililerin lige vedası taraftarlarını kahrederken, birçok soru işaretini de beraberinde getirdi. Sezon başında maddi sıkıntı yaşadığı için ligden çekilmeyi düşünen sarı-mavililerin son haftada ikili averajla lige veda etmesi, kulübün iyi bir kriz yönetimi oluşturamadığını ortaya koyuyor. Ligin son bölümlerinde iki oyuncusunun uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle sarsılan, yabancılarına ödemelerini zamanında yapmasına rağmen takımı ligde tutamayan yönetimin sezon başında savaşan bir kadro kuramaması da takımın lige veda etmesinde önemli bir etken oldu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.