Sporun adayları sandıkta havlu attı
Türkiye, 29 Martta sandık başına gitti. Yerel seçimde, beş yıl boyunca başkanlık koltuğunda oturacak isimler, halkın oylarıyla belirlendi.
Ancak bu seçimde spor kökenli adaylar, adeta “Havlu attı.” Partiler, geçmiş yıllara oranla spor kökenli isimlere bu kez rağbet etmezken, aday gösterilenlere de seçmenler yol vermedi. FIFA kokartlı eski hakemlerden, Merkez Hakem Kurulu üyeliği de yapmış olan Ali Aydın, MHP çatısı altında Ordu’da girdiği seçim yarışını kaybetti. Halter Federasyonu eski Başkanı Kenan Nuhut, DP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için uğraş verdiyse de çok gerilerde kaldı. Trabzonspor’un unutulmaz ve “Başbakan” lakaplı futbolcusu Lemi Çelik, İstanbul Güngören’de CHP’nin oylarını yükseltemedi ve sandıktan çıkamadı. Kocaelispor’a altın çağını yaşatan Sefa Sirmen, CHP adına seçmeninden destek bulamadı ve yarışı kaybetti. Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi üyesi de olan Menderes Türel, sürpriz bir şekilde Antalya’da koltuğunu CHP’den Prof. Mustafa Akaydın’a kaptırdı. Bu kayıp, AKP’de adeta deprem etkisi yarattı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.