Selçuk, Pamukkaleyi 79-64le geçti
Türkiye Erkekler Basketbol İkinci Liginde mücadele eden sarı-mavili temsilcimiz Torku Selçuk Üniversitesi deplasmanda Pamukkale Üniversitesi ile karşı karşıya geldi
Türkiye Erkekler Basketbol İkinci Ligi’nde mücadele eden sarı-mavili temsilcimiz Torku Selçuk Üniversitesi deplasmanda Pamukkale Üniversitesi ile karşı karşıya geldi. Üst üste aldığı galibiyetlerle ligin zirvesine sıkı sıkı tutunan Selçuk Üniversitesi zorlu rakibini deplasmanda Pamukkale Üniversitesi’ni 79-64 mağlup etmeyi başardı. Sarı-mavililer arka arkaya ikinci galibiyetini almış oldu. Kümede kalma mücadelesi veren rakibi karşısında üstün bir oyun ortaya koyan Torku Selçuk Üniversitesi kalitesi ve tecrübesiyle sahadan galip ayrılıp 30. maçında 24. galibiyetini aldı.
Denizli Gümüşler Spor Salonu’nda oynanan maça iki takım da karşılıklı basketlerle başladı. İlk periyotta ele geçirdiği üstünlüğü korumayı başaran Selçuk Üniversitesi, bu periyodu 18-14 kazandı. İkinci periyotta da karşılıklı basketlerin atılması ile aradaki fark açılmazken temsilcimiz, soyunma odasına 40-33 galip gitti. Karşılaşmanın ikinci yarısına iyi başlayan Selçuk Üniversitesi, bu periyodu 58-45 önde tamamladı. Son periyoda aradaki fakı korumanın ve daha da açmanın hesapları ile giren Selçuk Üniversitesi, periyodu ve maçı 79-64 kazanmasını bildi. Temsilcimizde 7 oyuncu sayı üretirken 5 oyuncu çift haneli rakamlara ulaştı. İsmail Çevik 13 sayı, 13 ribaunt, 3 blok, 3 asist ve2 top çalmadan oluşan performansı ile maça damgasını vurdu.
SPOR SERVİSİ
SALON: Denizli Gümüşler Spor Salonu
HAKEMLER: A. Rıza Bozokluoğlu, Uygar Kurt, Murat Kuşçu
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ: Gökhan 20, Atilla, Burak 5, Adnan, Caudle 7, Gurur 5, Feyzi 8, Cahit 2, Yiğit, İsmail 11, Serhat, Byrant Hill 6
TORKU SELÇUK ÜNİVERSİTESİ: Erdem 14, Dobie 16, Eren, Ufuk, İsmail 13, Berk, İlkay 12, M. Güçyetmez 10, Peterson, Emre, Ömer 7, Onur 7
PERİYOTLAR: 14-18, 19-22 (33-40), 12-18 (45-58), (19-21) 64-79
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.