Şekerspor’un önceliği iç transfer
Önümüzdeki sene TFF 2. ligde 2. sezonunu geçirecek olan yeşil-beyazlı temsilcimiz Konya Şekerspor yeni sezon hazırlıklarına start vermeyi planlıyor.
Ligin sona ermesinin ardından tatile çıkan temsilcimizde sessizlik devam ederken, yönetimin ve teknik direktör İsmail Kartal’ın önümüzdeki hafta içinde bir araya gelerek yeni sezon planlamasını yapacakları bildirildi. Şekerspor ile 2011 yılına kadar sözleşmesi bulunan ve bu süre zarfında takımı Süper Lig’e taşımak isteyen tecrübeli çalıştırıcının iskelet kadroyu bozmayacağı birkaç takviye ile Bank Asya 1.Ligi’ne doğrudan yükselecek bir takım oluşturmayı düşündüğü kaydedildi. 2011 yılına kadar sözleşmesi bulunan Ali Melih, Onur Albay, Anıl Abanoz, Emre Köksal ve Şinasi’nin Şekerspor’da kalacağı, sözleşmesi biten oyuncularla ise önümüzdeki günlerde masaya oturulacağı gelen haberler arasında.
Yeni sezon için önlerine çok daha büyük hedefler belirleyeceklerini ve bunun için en kısa zamanda çalışmalara başlayacaklarının ifade eden Şekerspor Teknik Direktörü İsmail Kartal; “Daha güçlü bir takımla, önümüze daha büyük hedefler koyarak yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Geride bıraktığımız sezonu ve ortaya koyduğumuz performansı masaya yatırarak daha tecrübeli bir ekiple neler yapabileceğimizin hesaplarını yapacağız. İyi bir takımız ve iskelet kadromuzu korumayı düşünüyoruz. Yapacağımız yerinde transferlerle daha iyi bir ekip olacağımızı düşünüyorum. Önümüzdeki afta içinde yönetim kurulu ile bir araya gelerek çalışmalara başlayacağız” diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.