Şeker 1-1’e razı oldu
İstanbul deplasmanında Zeytinburnu ile karşı karşıya gelen Şekerspor, 1-1 berabere kaldı. İlk yarıyı 1-0 önde kapatan yeşil-beyazlılar 87. dakikada yediği penaltı golü ile bir puana razı oldu
İstanbul Zeytinburnu Stadı’nda oynanan karşılaşmaya her iki ekipte oldukça kontrollü başladı. Karşılıklı düzenlenen ataklarda rakipler dikkatli savunmaları geçemeyince maçın skoruna etki edecek pozisyonlar yaşanmadı. Maçın 30. dakikasında orta alandan aldığı ara pasında Zeytinburnu savunmasının yaptığı hatayı affetmeyen Onur Şekerspor’u 1-0 öne geçirdi. İlk yarının geri kalan bölümlerinde başka gol olmayınca Şekerspor, soyunma odasına 1-0 galip gitti.
Maçın ikinci yarısında ise heyecan giderek tırmandı. Zirve yarışından kopmamak için baskılı bir oyun kurmayı tercih eden Zeytinburnu, önce beraberliği ardında da evinde oynamanın avantajı ile öne geçmenin hesaplarını yaptı. Temsilcimiz Şekerspor ise, elde ettiği 1-0’lık avantajı korumak ve evine üç puanla dönmenin hesaplarını yaptı. Oldukça büyük bir çekişmenin yaşandığı ikinci yarıda temsilcimiz Şekerspor, zaman zaman kontra ataklardan yakaladığı pozisyonları değerlendiremedi. Zeytinburnu ise Şekerspor’un dikkatli savunmasını geçmekte zorlandı. Maçın bu skorla sona ereceğinin beklendiği son bölümlerde ise Şekerspor ceza alanı içerisinde oluşan karambol sonrasında maçın hakemi Volkan Alabaş, penaltı noktasını gösterdi. 87. dakikada topun başına geçen Özcan, durumu 1-1’e getiren golü kaydetti. Maçın geri kalan bölümlerinde tarafların çabası skoru değiştirmeye yetmedi ve taraflar sahadan birer puanla ayrıldı.
STAT: Zeytinburnu
HAKEMLER: Volkan Alabaş xx, Şenol Ersoy xxx, İbrahim Bozbey xxx
ZEYTİNBURNUSPOR: Harun xx, Savaş xx, Özcan xx, Fatih xx, Hakan xxx, İlker xx (Dk. 68 Caner x), Burak xx (Dk. 46 Mustafa Gürel x), Murat xx, Ender xxx, Mustafa Soytaş x, Durmuş x (Dk. 68 Gökhan x)
KONYA ŞEKERSPOR: Emre xx, Şinasi xx (Dk. 46 Faruk xx), Emirhan xx, Bahtiyar xxx, Sacit xx, Cem xxx, Murat xx (Dk. 80 Anıl xx), Hakan xxx, Onur xxx, Uğur xx (Dk. 84 Emre x), İshak xx
GOLLER: Dk. 30 Onur (Konya Şekerspor), Dk. 87 Özcan (Penaltıdan) (Zeytinburnuspor)
SARI KARTLAR: Dk. 13 Durmuş, Dk. 15 Özcan, Dk. 19 Fatih (Zeytinburnuspor), Dk. 12 İshak, Dk. 36 Emirhan (Konya Şekerspor)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.