Sarayönü'nde zirve inadı
Böglesel Amatör Lig 5. Grupta mücadele eden Sarayönü Belediyespor sahasında Karaman Belediyespor'u 2-0 yenerek zirve inadını sürdürdü
Böglesel Amatör Lig 5. Grupta mücadele eden Sarayönü Belediyespor sahasında Karaman Belediyespor'u 2-0 yenerek zirve inadını sürdürdü. Diğer temsilcilerimiz Selçuklu Belediyespor deplasmanda Kocasinan Şimşespor ile 0-0 berabere kalırken Akdeniz Belediyespor'a konuk olan Çatalhüyük Çumra Belediyespor da rakibi ile aynı skorla berabere kaldı Sarayönü Belediyespor, ecel terleri döktüğü karşılaşmada Karaman Belediyespor'u 2-0 mağlup etti. Ev sahibi ekibe galibiyeti getiren goller Oğuz'dan geldi. 34. dakikada Karaman'a baskı uygulayan ev sahibi ekipte Mustafa Yurdakul topu kaptı. Yaklaşık 30 metre topu süren Mustafa, kaleye vurmak yerine müsait durumdaki Oğuz'u gördü. Oğuz'a sadece topa dokunmak kaldı ve ilk yarı bu skorla tamamlandı. Rakibine sert giren Yunus'un 77'de, Mustafa'nın 85'de atılmasıyla 9 kişi kalan Karaman Belediyespor, 90+6'da defansta az adamla yakalandı. Erhan ile gelişen atakta topu önünde bulan Oğuz, ceza sahası dışından yaptığı vuruşla maçın skorunu belirledi: 2-0. Bu galibiyetin ardından Aksaray ve Niğde'den gelen farklı galibiyet haberleri, 3 puan sevincinin buruk yaşanmasına neden oldu.
SAHA: Sarayönü
HAKEMLER: Yiğit Arslan, Murat İzzet Kocaman, Aziz Olcay Olğaç
SARAYÖNÜ BELEDİYESPOR: Murat, Y.Emre, Tünay, Turan, Yakup, M.Kademli, M.Yüksel(Dk.90+1 Serkan), Oğuz, David(Dk.73 Erhan), M.Yurdakul, Hakkı (Dk.82 Samet)
KARAMAN BELEDİYESPOR: Tayfun, Mustafa, Serdar(Dk.46 Bayram), Yunus, Mehmet, Hüseyin(Dk.83 Tuna), Samet, Erdal, Erman, Zekeriya (Dk.Tayyar), Yusuf
SARI KARTLAR: Dk.42 Hakkı, Dk.46 Oğuz, Dk.64 M.Kademli, Dk.82 Erhan (Sarayönü Belediyespor), Dk.38 Serdar, Dk.43 Erman, Dk.44 Zekeriya (Karaman Belediyespor)
KIRMIZI KARTLAR: Dk.77 Yunus, Dk.85 Mustafa (Karaman Belediyespor)
GOLLER: Dk.34, 90+6 Oğuz (Sarayönü Belediyespor)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.