Oyak’ı yenmeliyiz
Üniversitesporda Oyak Reno karşılaşması öncesi camia tek vücut haline geldi. Mersin yenilgisiyle Play-Off hedefi yara alan sarı-mavililer Cumartesi günü kazanarak rahatlamak istiyor
BEKO Basketbol Ligi 25.hafta karşılaşmasında Cumartesi günü 17:00’de Oyak Reno’yu konuk edecek temsilcimiz zorlu karşılaşmanın hazırlıklarını 19 Mayıs Spor Salonu’nda sürdürüyor. Pınar Karşıyaka, Casa Ted Kolejliler ve Kepez maçlarını kazandıktan sonra Mersin’e yenilen sarı-mavililer Oyak maçıyla tekrar çıkışa geçmek istiyor. Son 4 maçın 3’ünü kazanmasına rağmen ligde henüz rahat bir nefes alamayan temsilcimiz Oyak karşısında galibiyetten başka bir şey düşünmüyor. Taraftarının önünde oynadığı maçlarda rakiplerine kök söktüren Üniversitesporlu oyuncular Oyak’ı da geçerek, ligde kalma şansını son ana kadar sürdürmek istiyor. Temsilcimizde eksik ya da cezalı bir oyuncu bulunmuyor.
PLATİN: PLAY-OFF İÇİN AVANTAJLIYIZ
Beko Basketbol Ligi takımlarından OYAK Renault’nun antrenörü Yücel Platin, Bandırma Banvitspor’u uzatma dakikalarında 92-86 yenerek Play-Off’a katılma adına önemli bir avantaj yakaladıklarını söyledi. Platin, yaptığı açıklamada, seyri güzel bir maç olduğunu, güçlü rakipleri karşısında yüksek tempolu oynanan karşılaşmada disiplini hiç kaybetmeden sonuca giderek, üst üste üçüncü galibiyetlerini aldıklarını kaydetti. Karşılaşmanın normal süresinin 75-75 eşitlikle tamamlandığını anımsatan Platin, “Play-Off’a katılma adına önemli bir avantaj yakaladık. Tribünleri doldurarak bizi destekleyen taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.
Platin, Cumartesi günü oynanacak maçta Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi’ni yenmek istediklerini de sözlerine ekledi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.