Konyaspor gibi oynayarak kazanacağız
Konyaspor Teknik Direktörü Giray Bulak, Gençlerbirliği ile mücadele gücü yüksek bir maça çıkacaklarını söyledi ve ekledi: Konyaspor gibi oynayarak kazanacağız.
Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri’nde yapılan son antrenmanda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Giray Bulak, Hacettepe maçında elde edilen galibiyetin çok büyük bir değere sahip olduğunun farkında olduklarını belirterek, “İyi bir galibiyet oldu. Çünkü ihtiyacımız olan 3 puanı aldık. Bu bize ilerleyen haftalar öncesi çok büyük katkı sağlayacak. Belki çok çok iyi oynamadık ama çok iyi bir sonuç aldık. Bu hafta Gençlerbirliği ile oynayacağız. Bu maç öncesi futbolcularımızın ve bizlerin morali iyi seviyede. Kendimize her periyotta bir hedef belirlemiştik. Bu dönemde Gaziantepspor ve Büyükşehir Belediyespor maçlarını peş peşe kaybetmiştik. Ama üçüncü maç olan Hacettepe Spor mücadelesini galibiyetle kapattık ve kendimize geldik. Şimdi sadece Gençlerbirliği maçını düşünüyoruz” dedi.
‘Konyaspor’un orta saha direncini elinde bulundurduğu maçları kaybetmediği’ şeklindeki görüş ile ilgili düşünceleri sorulan Giray Bulak, “Bir defa gol yemememiz lazım. Gol yemediğimiz maçlarda direncimiz daha fazla oluyor ve bunun sonucunda da kazanıyoruz. O nedenle Gençlerbirliği maçında da bu şekilde organize olacağız. Gol pozisyonları üretiyoruz ama bunları değerlendiremiyoruz. Baktığınızda maçlarımızda fazla gol de olmuyor. Orta saha direncimizi ayakta tuttuğumuz zaman, rakibe bu alanda üstünlük sağladığımız zaman sonuca gitmesini biliyoruz. Ankara’da da böyle bir maç oynayarak kazanmayı istiyoruz” diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.