Kick Boksta 81 ilden 500 sporcu ter dökecek
Konyada 30 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında yapılacak Kick Boks Türkiye Şampiyonası hazırlıkları tamamlandı.
Bin 500 sporcuya ev sahipliği yapacak olan Konya, K1 Contact müsabakalarıyla da bir ilke imza atacak. Selçuklu Belediyesi Spor Salonu ve Kongre Merkezi’nde 30 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında yapılacak Büyükler, Gençler ve Minikler Kick Boks Türkiye Şampiyonası’nın hazırlıkları tamamlandı. 6 gün sürecek şampiyonada sporcular Kick Boks, K1 Contact, Low Kick, Light Contact ve Semi Contact gibi kategorilerde mücadele edecek. 81 ilden erkek ve bayanlar olmak üzere yaklaşık bin 500 sporcunun katılacağı dev organizasyonda 70 hakem görev yapacak. Konya’nın da 11 takım 65 sporcuyla katılacağı şampiyona öncesi soruları cevaplayan Kick Boks Konya İl Temsilcisi İbrahim Arif Erağdiç, “Konya olarak 11 takımla katılacağımız şampiyonada 65 sporcumuz mücadele edecek. Hedefimiz en az 10 derece almak. Bu anlamda Konyalıları bize ve sporcularımıza destek olmaya bekliyoruz” dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.