Kartal 3 puan istiyor
Konyaspor, Kocaelispor maçı hazırlıklarını sürdürüyor. Ayman Abdelaziz: Bütün stadyumun dolu olması lazım çünkü bu maç bizim için final olacak. Mustafa Er: Kocaelisporu mutlaka yeneceğiz
Konyaspor, Turkcell Süper Ligi'nin 30. haftasında kendi sahasında oynayacağı Kocaelispor maçı hazırlıklarını sürdürüyor. Tatlıcak M. Tevfik Lav Tesisleri'nde Teknik Direktör Giray Bulak gözetiminde yapılan antrenman düz koşu ve ısınma hareketleriyle başladı. Daha sonra oyuncular kurulan parkurlarda istasyon çalışmasıyla antrenmanı tamamladı. Konyaspor'un Mısırlı orta saha oyuncusu Ayman Abdelaziz, iç sahada oynayacakları üç maçı da kazanmak istediklerini belirterek, “Bunun ilk adımı Kocaelispor mücadelesi. Bu maçtan alacağımız galibiyetle ligde konum olarak rahatlayacağımıza inanıyorum” dedi.
MUSTAFA ER: KAZANACAĞIZ
Yeşil-beyazlı ekibin bir diğer orta saha oyuncusu Mustafa Er ise Kayserispor maçının kendileri için artık geride kaldığını belirterek, “Kocaelispor ile çok önemli bir maça çıkacağız. Saha ve seyirci avantajımızı kullanarak Pazar günü kazanan taraf olacağımıza inanıyorum. Bütün hazırlıklarımızı da bu doğrultuda yapıyoruz” dedi. Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri’nde yapılan antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mustafa Er, ligin son haftalarına girildiğini ve her takım açısından zorluk derecesi yüksek maçların oynandığını belirterek, “Son maçlarda bizim takım olarak iyi mücadele ettiğimiz ortada. Saha ve seyirci avantajımızı iyi kullanmak istiyoruz. İki maçtır yükselerek devam eden iyi bir grafiğimiz var. Ama bunu daha yukarılara çekerek alacağımız galibiyetle devam ettirmek istiyoruz. Bizim için Kayserispor maçı geride kaldı. Şimdi tek düşüncemiz bugünden itibaren başlayan hazırlıklarımızla birlikte Kocaelispor karşılaşması. İyi bir oyun sonunda alacağımız üç puanı herkese hediye etmek istiyoruz.”
Konyaspor’un, Sivasspor ve Kayserispor maçlarında mücadele olarak diğer maçlara oranla daha diri göründüğünün hatırlatılması üzerine Mustafa Er, “Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Son haftalara girildi. Herkes mücadele ediyor. Sivasspor ve Kayserispor maçlarında oyun içerisinde mücadelemizi üst seviyeye çıkarttık ve iyi sonuçlar aldık. Kocaelispor bizimle oynayacağı maça artık son şans olarak bakıyor ve kazanmak isteyecektir. Ama bizim onlardan daha fazla kazanmaya ihtiyacımız var. Saha içerisinde hem oyunsal anlamda hem de mücadele olarak elimizden geleni yaparak galip geleceğimize inanıyoruz” diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.