İkincilik de elden gidiyor
Bölgesel Amatör Ligde Liderlik şansını zora sokan Sarayönü Belediyespor 2.’lik şansını da zora soktu.
Bölgesel Amatör Ligde Liderlik şansını zora sokan Sarayönü Belediyespor 2.’lik şansını da zora soktu. Geride kalan haftada Kozan Belediyespor ile berabere kalan yeşil-siyahlı ekip 2. sırada bulunan Niğde Belediyespor’un Karapınar Belediyespor’u yenmesiyle birlikte rakibinin 7 puan gerisine düştü. Bölgesel Amatör Ligdeki uygulamaya göre gruplarında 2. olan ekipler Play-Off maçları oynama hakkı elde edecek. Liderlik şansını zora sokan Sarayönü Belediyespor en azından 2. olarak normal sezonu tamamlamak istiyor
İŞTE 3. LİGE YÜKSELME STATÜSÜ
Bölgesel Amatör Lig’de merak edilen 3. Lige yükselme statüsü şu şekilde:
(1) 2013–2014 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3.Lig’e toplam 9 takım yükselir.
(2) Grup müsabakaları çift devreli lig usulüne göre deplasmanlı olarak oynanacaktır.
(3) Gruplarında birinci ve ikinci olan 22 takım play-off müsabakaları oynamaya hak kazanacaktır. 2 tur üzerinden oynanacak play-off müsabakalarının 1.turuna gruplarında ikinci olan 11 takım katılacaktır. Bu 11 takım arasında yapılacak eşleşme kurasına göre 8 takım birbirleriyle eşleşir. Kalan 3 takım müsabaka oynamaksızın bir üst tura yükselir. 1.tur müsabakaları
Amatör İşler Kurulu tarafından belirlenen tarafsız grup merkezlerinde tek maç eleme usulüne
göre oynanır.
Bu müsabakaların galibi olan 4 takım ve müsabaka oynamaksızın bir üst tura yükselen 3
takım 2. tur müsabakasını oynamaya hak kazanacaktır. 1. tur eşleşmelerinde 2 ayrı grupta
temsil edilen İzmir takımları iki grupta da ikinciliği elde ederse doğrudan birbirleriyle
eşleşeceklerdir. İstanbul ilinin takımları, gruplarında ikinci oldukları takdirde birbirleriyle
eşleşirler. Şayet İstanbul ilinin tüm takımları gruplarında ikinci olurlarsa 3. takım, bu turda
başka bir ilin takımıyla eşleşir.
(4) 2. tur müsabakaları eşleştirmeleri, bölgesellik dikkate alınarak Amatör İşler Kurulu tarafından yapılır. Tarafsız grup merkezlerinde tek maç eleme usulü oynanacak 2. tur müsabakalarında galip gelen 9 takım TFF 3.Lig’e çıkmaya hak kazanır.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.