Hedef Kırkpınar’ın, özünü korumak
648. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin ağalığını yapan Seyfettin Selim, Kırkpınarı geçmiş yıllardaki gibi heyecanlı bir yapıya kavuşturarak, gelecek nesillere aşılamak istediklerini söyledi.
Kırkpınar’ı eski heyecanlı görüntülerine kavuşturmak için neler yapılması gerektiği konusunun masaya yatırıldığı toplantıda konuşan ağa Selim, “Kırkpınar 15-20 yıl öncesine göre önemini kaybetti. Kırkpınar’a eski heyecanını kazandırıp gelecek nesile aşılamak istiyoruz. Ne zaman gerçekten güreşsever birisi karşıma çıkarsa seve seve ağalığı ona devrederim. Kırkpınar’ı daha güzel yerlere getirmek istiyoruz. Benim şahsi hiçbir beklentim yok. Mesleğimle de ters bir iş. Türk sporuna hizmet için, hayır için yapıyorum. Gerekirse 4 yıl daha bu işin içinde olacağım. Seven ve meraklı bir kişi çıkana kadar bunu güzel bir yere getireceğiz” şeklinde konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.