Halterciler Bükreş’te başarılı oldu
Romanyanın başkenti Bükreşte sona eren 88. Avrupa Erkekler Halter Şampiyonasında Türkiye Erkek Halter Milli Takımı, topladığı 494 puanla takım halinde Rusyanın ardından Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.
Şampiyonada Rusya 500 puanla birinci, Türkiye 494 puanla ikinci, Azerbaycan ise 447 puanla üçüncü oldu. Bükreş’te yapılan şampiyonaya 8 halterci ile katılan Türkiye Milli Takımı’nda 62 kiloda Erol Bilgin koparma, silkme ve toplamda 3 altın madalya, 56 kiloda Sedat Artuç ise koparmada gümüş madalya kazanmıştı. Türkiye Erkekler Milli Takım Antrenörü Hasan Toker, şampiyonanın ardından muhabirine açıklamada, şampiyonada başarılı olduklarını, takım halinde yakaladıkları Avrupa ikinciliğini kazanabilmek için özverili bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.