Hacettepeli Patiyo Konya maçında yok
Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Bursaspor Kulübüne 165 bin TL para cezası verdi.
Kurul yaptığı toplantıda, Turkcell Süper Lig’de 20 Mart’ta oynanan Bursaspor-Fenerbahçe maçında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve eylemin, sezon içinde 3. kez tekrar edilmesinden dolayı Bursaspor’a 160 bin TL para cezası uygularken, aynı maçta taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 5 bin TL daha para cezası verdi. Böylece Bursaspor toplam 165 bin TL para cezası almış oldu. Ankaragücü takımının futbolcusu Abdullah El Yasa Süme, Kayserispor maçında rakip takım oyuncusuna yönelik kural dışı hareketi nedeniyle PFDK’dan 2 maç ceza aldı. Aynı maçta görevli olan, ancak daha sonra görevinden ayrılan teknik direktör Hakan Kutlu’ya da sportmenliğe aykırı beyanatta bulunduğu için 1 maç ceza verildi. Bu arada, Hacettepeli futbolcu Patiyo, Antalyaspor maçında rakip takım oyuncusuna yönelik kural dışı hareketi nedeniyle 2 maçla cezalandırılırken, teknik sorumlu Ergün Penbe, sportmenliğe aykırı beyanattan 1 maç ceza aldı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.