Görme engellilerde Şampiyona mesaisi
Dünya şampiyonlukları bulunan görme engelli halterciler Bircan Şimşek, Ayşe Gülle ve Fatma Darı, ödül yönetmeliğinden yararlanamadıklarını belirterek, yetkililerden destek istediler
Dünya şampiyonlukları bulunan görme engelli halterciler Bircan Şimşek, Ayşe Gülle ve Fatma Darı, ödül yönetmeliğinden yararlanamadıklarını belirterek, yetkililerden destek istediler. Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü sporcuları Şimşek, Gülle ve Darı, temmuz ayında ABD’de yapılacak olan dünya şampiyonası hazırlıklarını Ankara Atatürk Spor Salonu’nda sürdürüyor. 2007 yılında da madalyalar kazanan engelli haltercilerin yeni hedefinde ise ABD’de yapılacak dünya şampiyonasında yine madalya almak yer alıyor. Görme engelli haltercilerin Brezilya’da 2007 yılında düzenlenen dünya şampiyonasında kazandıkları altın madalya, Türkiye’nin bu branştaki ilk madalyası olma özelliğini de taşıyor. Engelli haltercilerden Bircan Şimşek, yaptığı açıklamada, 2006 yılında başladığı halterde bir yıl sonra Brezilya’da düzenlenen dünya şampiyonasında 67,5 kiloda altın madalya kazandığını anımsattı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.