Eskrimciler kapıştı
Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Eskrim İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan Eskrim Mevlana Kupası Müsabakaları 29-30 Aralık tarihlerinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Eskrim Salonunda yapıldı.
Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Eskrim İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan Eskrim Mevlana Kupası Müsabakaları 29-30 Aralık tarihlerinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Eskrim Salonunda yapıldı. Müsabakalarda 45 sporcu mücadele etti. Müsabakalar sonunda dereceye giren sporcuların isimleri şu şekilde : Genç Bayan Epe Burçin Aydın, Meryem Yeşil, Ümmügülsüm Gökhan, Minik Bayan Epe: Sedef Baydar, Bengisu Arıcı, Defne Ceran.Genç Erkek Epe Orkun Gökbulut, Erkam Topçuoğlu, Ahmet Emin Karpuzcu. Minik Erkek Epe: Taha Ekenler, Alperen Ekenler, Mehmet Ali Gürpınar Eskrim Federasyonu İl Temsilcisi Yusuf Barsbuğa yapılan turnuvaya katılımın kendilerini memnun ettiğini ve güzel bir turnuva gerçekleştirdiklerini söyledi. Barsbuğa, “ Faaliyet programımız dahilinde bulunan Mevlana Kupası turnuvamızı yoğun bir katılımla gerçekleştirdik. Sporcularımız salona gelen misafirlerimize birbirinden çekişmeli maçlar izlettirdi. Eskrim sporuna ilgi her geçen gün artıyor. Ailelerin çocuklarını eskrim sporuna yönlendirmeleri bizleri daha da şevklendiriyor. Eskrim branşı olarak Konya'ya ulusal alanda bir çok başarı kazandırdık. Bazı sporcularımız milli takımla birlikte Uluslar arası başarılara da imza attı. Amacımızı bu çizgimizi biraz daha ileri taşımak. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.