Erence: Seneye Bank Asya’dayız
Bank Asya 1.Lige katılmak için güçlü bir kadro kurmayı planlayan temsilcimiz Şekersporda yeni sezon hazırlıkları önümüzdeki günlerde başlayacak.
Tarsus İdmanyurdu maçından sonra tatile çıkan temsilcimizde yaprak kıpırdamazken, yönetimin ve teknik direktör İsmail Kartal’ın önümüzdeki günlerde bir araya gelerek yeni sezon planlamasını yapacakları bildirildi. Şekerspor ile 2011 yılına kadar sözleşmesi bulunan ve bu süre zarfında takımı Süper Lig’e taşımak isteyen tecrübeli çalıştırıcının iskelet kadroyu bozmayacağı birkaç takviye ile Bank Asya 1.Ligi’ne doğrudan yükselecek bir takım oluşturmayı düşündüğü kaydedildi. 2011 yılına kadar sözleşmesi bulunan Ali Melih, Onur Albay, Anıl Abanoz, Emre Köksal ve Şinasi’nin Şekerspor’da kalacağı, sözleşmesi biten oyuncularla ise önümüzdeki günlerde masaya oturulacağı bildirildi.
ERENCE: BİRÇOK OYUNCUMUZLA SÖZLEŞME YENİLECEĞİZ
Önümüzdeki sezon hedefini Bank Asya 1.Lig olarak çizen Şekerspor’da yönetim iskelet kadroyu koruyacak, yapılacak birkaç takviye ile Bank Asya’nın kapısını çalmaya çalışacak. İskelet kadronun Bank Asya 1.Lig için yeterli olduğunu düşünen, birkaç takviye ile takımın güçlü hale geleceğini vurgulayan Şekerspor Kulüp Başkanı Yavuz Erence, “Öncelikle takım olarak buraya kadar gelmemizin başarı olduğunu düşünüyorum. İki sezonda önemli bir sıçrama yaptık. Bunun devamı olarak Bank Asya 1.Lig’e oradan da Süper Lig’ yükselmek istiyoruz. Bank Asya için bugünkü kadronun yanına birkaç takviyenin yeterli olacağını düşünüyoruz. Yani yeni baştan bir takım kurmayacağız. Sözleşmesi biten oyuncularla masaya oturup sözleşme yenileceğiz. Şu an iyi bir takımız. Play-offlarda yeni bir takım olmamız ve tecrübesiz hareket etmemiz nedeniyle elendik. Yıllardır bu ligde mücadele eden Dardanel tecrübesini konuşturarak Bank Asya’ya yükseldi. Şekerspor’un Bank Asya’yı görebilmesi için önünde bir yılı var. Biz önümüzdeki sezonu en iyi şekilde değerlendirerek bir üst ligin kapısını play-off maçı oynamadan çalmayı düşünüyoruz” dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.