Dumlupınar Spor Kompleksi hizmete girdi
Dumlupınar Spor Kompleksi ve Gençlik Merkezi açıldı
Dumlupınar Spor Kompleksi ve Gençlik Merkezi açıldı. Daha önce toprak saha olarak yıllarca amatörlere hizmet veren Dumlupınar sahası, Spor Genel Müdürlüğü ve Selçuklu Belediyesi tarafından yenilenerek hizmete sunuldu. Zemini suni çim yapılarak modern binalarla donatılan tesisin futbol sahası Konya Amatör Küme U-19 karşılaşması, Konya 1907 Spor-Y.Emirgazi Belediyespor maçıyla açıldı. Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Konya Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Remzi Ay, Federasyon yöneticileri, kulüpler ve sporcuların katıldığı açılışta Ersöz ve Ay yaptıkları açıklamada; “Amatör futbol takımlarımıza profesyonel takımlarımızda ki gibi imkanlar ve tesisleri sunmaktayız. Türkiye’de bir ilk olarak 2012 yılında Şehit Muharrem Samur Stadı’nda gece amatör futbol maçlarının oynandığına şahit olduk. Yakın zamanda Dumlupınar ve Karatay’da ki suni çim sahalarımız içinde ışıklandırma çalışmaları başlattık. Amatörlere ve tüm gençliğe hayırlı olsun temennileri ile emeği geçen kurumlara teşekkür ederiz.” dediler.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.