Büyükler grekoromen şampiyonası başlıyor
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığının 2009 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Büyük Erkekler Grekoromen Güreş Şampiyonası yarın start alacak.
7 Haziran’da sona erecek olan şampiyona Bursa İl merkezinde yapılacak. Konya Güreş İl Temsilcisi Mustafa Sarı, yapılacak olan Türkiye Güreş Şampiyonası ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Konya güreş kafilesinde Avrupa ve Dünya Şampiyonu, Olimpiyat Üçüncüsü Nazmi Avluca’nın yanı sıra Avrupa Şampiyonu İsmail Güzel gibi daha nice başarılı sporcunun mevcut olduğunu, dolayısı ile Konyalı sporcuların Türkiye Güreş Şampiyonasında her sıklette madalya kazanabilecek güçte olduklarını vurguladı. Konya söz konusu şampiyonada toplam 24 sporcu ile temsil edilecek. Madalya için ter dökecek olan sporcular şunlar: Konya Şekersporlu güreşçiler: Bayram Özdemir, Erkan Dündar, Onur Şensoy, Soner Sucu, Sabri Şahin,Mehmet Cengiz,Osman Köse,Selahattin Güngör, Özmen Uzun, Mücahit Kılınç, NazmiAvluca, AtillaGüzel, İsmail Güzel,Mahmut Altay, Yücel Ünsal.KonyaBüyükşehirBelediyesporlugüreşçiler:Tekin Özdemir, Cesur Bilen, Cuma Güzel, Yusuf Akgül, Uğur Arı, Sezer Çakıcı,Doğan Yılmaz,İbrahimKeser, Ömer Çamlıbel, Ferhat Gül.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.