Bu sporların Türkiye’de “adı yok”
Dünyanın birçok ülkesinde yüzyıllardır oynanmasına karşın, Türkiyede fazla tanınmayan birçok spor branşı bulunuyor.
Birer takım sporu olan “rounders”, “bandy”, “hurling” ve “shinty”, oyuna has sopalarla oynanırken, “sepak takraw”, bambu sapından yapılmış yumak bir topla,”ultimate” da genelde yaz tatillerinin gözdesi frizbi ile oynanıyor. Türkiye’de federasyonu bulunan veya federasyonu bulunmamasına karşın gelişmekte olan birçok spor dalının yanı sıra, dünyanın birçok yöresinde yüzyıllardır ilgi gören başka spor branşları da bulunuyor. Bu sporlardan bazıları, olimpik dal olarak kabul edilmese de Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından tanınıyor. Hatta içlerinden polo ve lacrosse gibi bazı sporlar, bir zamanlar olimpiyat oyunlarında da yer alan branşlar arasında sayılıyor.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.