Bir galibiyet yeter
Ligde yaşadığı düşme korkusunu üzerinden tam olarak atamayan Üniversitespor kalan 5 haftada en az bir galibiyet alıp kümede kaldığını ilan etmek istiyor. Sarı-mavililer Beşiktaş hazırlığını sürdürüyor
BEKO Basketbol Ligi’nde 25.hafta karşılaşmasında Oyak Reno’yu başından sonuna kadar üstün oynadığı bir karşılaşmada 91-83 mağlup eden temsilcimiz Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi kalan 5 haftada en az 1 maçını kazanıp ligde kalmayı garantilemek istiyor. Ligde 25.hafta itibariyle Antalya Kepez ve Aliağa takımlarına karşı daha avantajlı bir konumda olan sarı-mavili takım kalan 5 maçın birini bile kazanması halinde ligde kalacak. Oyak karşısında seyircisinin de desteğiyle muhteşem bir galibiyet alan temsilcimiz Antalya Kepez ve Aliağa Belediyespor’un da kaybetmesiyle sevincini ikiye katladı.26.haftada Beşiktaş Cola Turka ile deplasmanda karşılaşacak sarı-mavililer bu maçın hazırlıklarına önceki gün 19 Mayıs Spor Salonu’nda başlayacak. Temsilcimizde eksik bir oyuncu bulunmuyor.
EFES LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRDÜ
Beko Basketbol Ligi'nde 25. hafta maçları tamamlanırken, Efes, bu haftayı da ilk sırada bitirdi. Efes,deplasmanda konuk olduğu en yakın takipçisi Türk Telekomspor'u 82-69'luk skorla geçerek, puanını 48'e çıkardı ve bu haftayı da liderlik koltuğunda geçti.Türk Telekom ise 6. yenilgisini almasına karşın 2. sıradaki yerini korudu.Galatasaray Cafe Crown, sahasında konuk ettiği Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni 86-85 yendi. Sarı-kırmızılılar, 7. galibiyetini alarak 43 puan ve averajla bu hafta da 3. sırada yer aldı. Fenerbahçe Ülker ise Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni deplasmanda 87-68 yenerek, puanını 43'e çıkardı ve haftayı averajla 4. sırada tamamladı. Ligde alınan sonuçlar, şöyle. Antalya Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker: 68-87Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi-OYAK Renault: 91-83Galatasaray Cafe Crown-Mersin Büyükşehir Belediyesi: 86-85 Pınar Karşıyaka-Casa TED Ankara Kolejliler: 66-52Erdemirspor-Kepez Belediyesi: 89-83 Darüşşafaka Cooper Tires-Aliağa Petkim: 73-63Banvit-Beşiktaş Cola Turka: 74-86,Türk Telekom-Efes Pilsen: 69-82
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.