Beyşehirli pehlivanlar altı madalya kazandı
Beyşehirli güreşçiler Konyada düzenlenen 13-14 yaş arası okullar arası güreş il birinciliği müsabakalarında büyük başarı gösterdi
Beyşehirli güreşçiler Konya’da düzenlenen 13-14 yaş arası okullar arası güreş il birinciliği müsabakalarında büyük başarı gösterdi. Beyşehir Belediyespor Kulübü Güreş Antrenörü Adil Yollar, gazetecilere yaptığı açıklamada, 18-19 Ocak tarihleri arasında yapılan müsabakalara Beyşehir’den toplam 9 sporcu ile katıldıklarını söyledi. 12-13 yaş grubu güreş müsabakalarında sporcularının 7 madalya birden kazandığını dile getiren Yollar, şunları kaydetti: “Turnuvada 1 altın, 2 gümüş ve 3 de bronz madalya elde ettik. 30 okulun katıldığı müsabakalarda Beyşehir Atatürk İlköğretim Okulu 3. oldu. Aslında çocuklarımız güreş faaliyetlerine yeni başlamış ve tecrübesizdi. Böyle bir başarı beklemiyordum kendilerinden ama bizleri mahcup etmediler ve olağanüstü bir performans sergileyerek madalyaları topladılar. Çalışmalarının karşılığını aldılar. Birinci olan sporcumuz Sivas’ta yapılacak grup müsabakalarında Konya’yı temsil edecek. Daha sonraki süreçte ise Türkiye şampiyonasına katılabilmenin mücadelesini verecek.”
SPOR SERVİSİ
SPOR SERVİSİ
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.