‘Bende varım’ projesi başladı
Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak başlatılan şizofreni, psikotik bozukluklar ve duygu durum bozuklukları gibi kronik ruhsal hastalıkları olan hastalara yönelik 'Bende Varım' projesi başladı
Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak başlatılan şizofreni, psikotik bozukluklar ve duygu durum bozuklukları gibi kronik ruhsal hastalıkları olan hastalara yönelik 'Bende Varım' projesi başladı Sporu bir araç olarak kullanarak hem tedavi olmayı reddeden hem de toplumdan kopuk diğer benzeri hastaları Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerine yönlendirerek tedavi olmalarını sağlamasını ve sporla birlikte tedavi süreçlerine katkıda bulunmayı hedefleyen proje Voleybol, Atletizim, Tenis, Halkoyunları ve Masa Tenisi olmak üzere 5 branşta yaklaşık 1 yıl süre ile devam edecektir. Proje kapsamındaki ilk etkinlikte voleybol maçı yapan toplum ruh sağlığı merkezi hastaları eğlenceli ve zevkli dakikalar geçirerek ter attılar.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.