A2 Gaziantepi gole boğdu: 5-0
TFF A2 Ligi 4. grupta mücadele eden Konyaspor dün sahasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesporu konuk etti
TFF A2 Ligi 4. grupta mücadele eden Konyaspor dün sahasında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’u konuk etti. 15. haftanın erteleme maçı olan karşılaşmayı temsilcimiz 5-0 kazandı. Merkez 2 Nolu sahada ağır şartlar altında oynan karşılaşmaya temsilcimiz iyi başladı. Yeşil-beyazlı ekip maçın henüz başında Ali Kireş ile müsait bir pozisyondan yararlanamadı. Karışlaşmanın 16. dakikasında kazanılan köşe vuruşunda Mehmet topa iyi yükselerek Konyaspor’u 1-0 öne geçiren golü kaydetti. 34. dakikada A. Kerim ilk yarının skorunu belirledi. İlk yarı bu skorla tamamlandı. Konyaspor ikinci yarıda 3 gol birden buldu. 49. dakikada Ali Karağaç farkı 3’e çıkarttı. Yeşil-beyazlılar 83 dakikada Aykut ve 87. dakikada Serkan ile gol bularak 5-0’lık farka gitti. Müsabakada 2 kırmızı kart çıkarken konuk ekip Gaziantep Büyükşehir Belediyespor 2 penaltı atışından yararlanamadı. Mücadeleyi A takımın genç oyuncuları Ali Dere, Serbay Yağız ve Recep Aydın’da izledi.
SAHA: 2 Nolu
HAKEMLER: Hasan Ertuğan, Ahmet Bilal Deniz, Mustafa Ünlü
KONYASPOR: Gökhan, Sefa, Hüsnü, Ali Karaağaç, Mehmet, Mustafa, Ali Kireş, Aykut, A.Kerim, Celalettin(Serkan)
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE: H. İbrahim, Aytaç, A. Celil, Talat, İsmail, Yusuf, Savaş, İbrahim, Mustafa, Eyüp, Hanefi
GOLLER: Dk 16 Mehmet, 34 A. Kerim, 39 Ali Karaağaç, 83 Aykut, 87 Serkan
KIRMIZI KARTLAR: Dk 45 Talat (Gaziantep), 78 Hüsnü (Konyaspor)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.