4 takım 1. Küme’de
2.Amatör Kümede bitime iki hafta Akşehir Endüstri, Mobilyacılar, Ereğli Şeker ve Yeni Meramspor 1.Amatör Küme vizesi aldı. Yolspor ve Yeni Doğanhisarsporda 1.Amatör Küme için bir adım önde.
MOBİLYACILAR ŞAMPİYON GİBİ
Amatörlerde B Grubuna dahil oynanan haftanın maçında Yolspor’u 4-2 mağlup eden Mobilyacılar Sitespor, 1.Amatör Küme’ye yükselmeyi garantiledi. Yolspor ise, D.Ö.Akkanat YİBOspor’un kazandığı haftada ikincilik şansını riske attı. Yolspor, 20 puanda kalırken, Ladikspor’u 3-0 mağlup eden D.Ö Akkanat Yibospor puanını 19’a yükselterek ikincilik için umutlandı. Negraspor ile 4-4 berabere kalan Doğanbey Belediyespor ise Yolspor’un mağlup olduğu haftada ikincilik yolunda altın değerinde iki puan yitirdi. Grupta Çarşamba günü şu maçlar oynanacak: Doğanbey Belediyespor-D.Ö.Akkanat YİBOspor, Negraspor-Mobilyacılar Sitespor, Ladikspor-Seydişehir Gücüspor
EREĞLİ VE YENİ MERAM 1.AMATÖR KÜME’DE
C grubu’nda Yeni Meramspor’la birlikte 1.Amatör Küme vizesi alan Ereğli Şekerspor’un bay geçtiği haftada bir maç oynandı, bir karşılaşma yarıda kaldı. Sanayi sahasında oynanan Özdağspor-Başakspor karşılaşması 0-0 sona ererken, Karkın’da oynanan Karkın Belediyespor-Yeni Meramspor maçında olaylar çıktı. Karkınlı oyuncular hem maçın hakemine hem Yeni Meramlı oyunculara saldırdı. Maçla ilgili bugün 14:00’de toplanacak tertip komitesinin vereceği karara göre Yeni Meramspor’un karşılaşmayı hükmen 3-0 kazanması ve Karkın Belediyespor’un 3 puanının silinmesi bekleniyor. Grupta önümüzdeki hafta iki karşılaşma oynanacak. Yeni Meramspor, Başakspor ile karşılaşacak. Lider Ereğli Şekerspor ise evinde Özdağspor’u konuk edecek.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.