34. haftada 36 sarı 1 kırmızı kart çıktı
Turkcell Süper ligde, 34. haftada sarı kartlarda artış oldu. Oldukça gergin geçen maçlarda, hakemler toplam 36 sarı ve bir kırmızı kart gösterdi.
Bu rakam da en çok sarı kart gösterilen haftalar arasında kendisine yer buldu. 34. hafta da ene çok kart, 10 sarı kartla Galatasaray-Sivasspor maçında çıktı. Bunu, 6 sarı kartla Büyükşehir Belediye-Bursaspor maçı izledi. Konyaspor-Ankaraspor ve Trabzonspor-Fenerbahçe maçlarında ise 5’er sarı kart gösterildi. Hakemler, tek kırmızı kartı, Gençlerbirliği’nden Mehmet Polat’a gösterdi. Bu futbolcu yeni sezona cezalı olarak başlayacak. Gençlerbirliği-Kayserispor maçında ayrıca 4 sarı kart çıktı. En centilmenler maçlar, 1’er sarı kartın gösterildiği: Gaziantepspor-Eskişehirspor ve Antalyaspor-Ankaragücü maçları oldu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.