13-14 yaş serbest güreş birinciliği Urfa’da yapıldı
Şanlıurfada düzenlenen Türkiye 13-14 Yaş Serbest Güreş Şampiyonası sona erdi.
Milli Eğitim Bakanlığı Okul İçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Daire Başkanlığı’nın faaliyetleri kapsamında Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya, 36 ilden toplam 350 sporcu katıldı. 3 gün süren şampiyonada İstanbul ekibi takım halinde birinci oldu. Antalya ekibi ikinci, Kahramanmaraş ekibi ise üçüncü oldu. 47 kiloda Samet Sobacı (Samsun), 53 kiloda Samet Özdemir (Kocaeli), 59 kiloda Fuat Gelir, 32 kiloda Yahya Çankaya (Antalya), 35 kiloda Mehmet Erzincanlı (Erzurum), 38 kiloda Bünyamin Çeker (Çorum), 42 kiloda Mert Yıldırım (Erzurum), 66 kiloda İsmail Sayan (Uşak), 73 kiloda Yunus Emre Dede (Antalya) ve 85 kiloda Muhammet Mücahid Ağca (Kahramanmaraş) birinciliği elde etti. Yarışmada dereceye giren sporculara ödülleri Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin ve yardımcıları tarafından verildi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.